Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Zákaz návštěv v naší nemocnici

Vážení, vzhledem k velice špatné epidemiologické situaci přistupuje jihlavská nemocnice s okamžitou platností k zákazu návštěv. Během vánočních svátků došlo k naplnění kapacit našeho infekčního oddělení. Nejčastěji jsme přijímali dospělé pacienty s respiračními onemocněními, chřipkou a RS virem, v kombinaci s covidem, z většiny starší 70-ti let, kteří potřebují naši péči na lůžku několik dní.
 

 
 

Nyní jsme nuceni otevřít pro tyto pacienty i další izolační oddělení. Stávající kapacity jsou zahlceny.

Zákaz návštěv neplatí na naší Stanici paliativní péče a na dětském oddělení. Jinde jsou pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem a v případech zvláštního zřetele. Zrušeny jsou i „propustky“ pacientů.

Zákaz návštěv se vztahuje také na duly a jejich přítomnost u porodu.

Případné návštěvy mohou proběhnout za přísných hygienických podmínek, v minimálním nutném počtu (max. 2 osoby) a s důslednou ochranou dýchacích cest jak návštěv, tak pacientů. Návštěvy nesmí mít příznaky respiračního onemocnění. Zákaz návštěv platí i pro oddělení porodnice a šestinedělí. Zde se připouští přítomnost otce u porodu za podmínky, že je zdráv a má ochranu dýchacích cest. Návštěvy, ale pouze otců, jsou za těchto podmínek povoleny i na oddělení šestinedělí. Ostatní návštěvy jsou v souladu s předchozím rozhodnutím zakázány. Jde o ochranu novorozenců, kteří jsou významně (i na životě) ohrožení vážným průběhem zejména RS virové infekce.

Děkujeme za pochopení a dodržování omezení.
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 27.12.2022 / 27.12.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies