Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Zájem o očkování na Den zdraví předčil očekávání

Tradiční Den zdraví v jihlavské nemocnici přilákal především zájemce o očkování. Původně připravených padesát dávek jednorázové vakcíny bylo proočkováno během dopoledne. Na aplikaci se sjeli lidé nejenom z Jihlavy, ale i okolních měst Vysočiny, třeba Ledče nad Sázavou.
 

 
 

„Celkem jsme aplikovali 87 dávek jednorázové vakcíny Janseen od firmy Johnson proti onemocnění Covid-19 a 14 dávek proti chřipce,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Hana Hladíková s tím, že počty předčily očekávání a už hodinu po začátku Dne zdraví byla jasné, že připravit se musí více, než původně připravených padesát dávek: „Jsme moc rádi, že si za námi našli cestu i lidé z dalších měst v Kraji a nejenom z Jihlavy,“ dodává.

Již tradiční bylo měření cholesterolu pod taktovkou Státního zdravotnického ústavu, měření glykémie, poradenství nutričních terapeutů, mamograf bez objednání, poradenství týkající se kouření. Nový přístroj si mohli zájemci vyzkoušet u hygieny rukou, nově měla poradenství připravené také porodnice i gastroenterologická ambulance ohledně prevence kolorektálního karcinomu nebo urologická ambulance, kde měli materiál k ošetřování pacientů s nefrostomií, epicystostomií a urostomií. U každého stanoviště se zastavila zhruba stovka lidí.

Pokud epidemiologická situace dovolí, další Den zdraví proběhne na jaře příštího roku.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice


oboobrobr

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 9.11.2021 / 9.11.2021

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies