Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Všeobecné informace

 

 
 

Rehabilitační oddělení je umístěno v pavilonu lůžek následné péče (OGNP). V přízemí budovy je ambulantní a ve 4. patře lůžková část oddělení, která má kapacitu 20 lůžek. Od roku 2008 je primářkou oddělení MUDr. Drahomíra Škodová. Vrchní rehabilitační pracovnicí je Jana Ciprušová.

 

Většina klientů rehabilitačního oddělení přichází kvůli chorobám pohybového ústrojí, s poúrazovými stavy (s traumaty a polytraumaty) a po operacích pohybového aparátu (stavy po alloplastikách nosných kloubů či po korekčních a jiných ortopedických a chirurgických operacích). Velkou část představují i neurologická onemocnění (stavy po centrálních a periferních poškozeních nervové soustavy). Správně indikovaná rehabilitační léčba vede k nápravě potíží a pomáhá předcházet recidivám, hlavně u bolesti zad. Základem zůstává správný pohybový režim a pravidelné cvičení.

 

Vlastní rehabilitační péče je prováděna fyzioterapeuty, ergoterapeutkou a dalšími odbornými pracovníky. V ambulantním úseku je využívána jedna tělocvična pro skupinové cvičení a tři menší pro individuální cvičení. Fyzikální medicína je zajištěna na úseku elektroléčebném a vodoléčebném. Máme k dispozici několik moderních elektroléčebných proudů, včetně distanční elektroterapie, magnetoterapii, léčbu ultrazvukem a laserem. Používají se zde i speciální metody jako např. míčkování, sensomotorické stimulace, cvičení dle Mc Kenzieho, mobilizace a manipulace páteře, cvičení pánevního dna, léčení funkční sterility metodou paní Mojžíšové, léčba inkontinence, cvičení na míči, na nestabilních plochách, nácvik správného dýchání apod. Nelze opomenout psychosomatické souvislosti (tělesné onemocnění a psychika člověka). Klientům nabízíme i program přímo hrazené terapie, která zahrnuje laseroterapii, baňkování i masáže.

 

Výhodou rehabilitačního oddělení je bezprostřední dostupnost lůžka a léčebné tělesné výchovy. Naší snahou je dosáhnout maximální soběstačnosti klienta.

 

a

 

Vítejte na našem Rehabilitačním oddělení

b

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Pysková
Vytvořeno / změněno: 14.6.2010 / 30.1.2023

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Rehabilitační oddělení > Spektrum péče > Informace o oddělení

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies