Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Vánoční pokoj už slouží dětem

Na dětském oddělení jihlavské nemocnice otevřeli v těchto dnech nově opravený pokoj. Peníze na jeho rekonstrukci se podařilo vybrat loni o Vánocích, kdy se desítky lidí a firem složily na jednotlivé položky. Pokoj je laděný do modro-béžové barvy a zázemí v něm najdou dva malí pacienti i s doprovodem.
 

 
 

„Chceme, aby se nadstandard stal pro všechny standardem,“ je motto vrchní sestry dětského oddělení a čerstvé Nej sestřičky 2014 Simony Hájkové, která začala s opravami pokojů. Na tento se sešlo od dárců celkem 117 500 korun. Lidé si mohli vybrat, na co by chtěli přispět. Částky začínaly na dvou stech korunách, které putovaly na povlečení pro děti o jejich rodiče a končily na desítkách tisíc za nábytek nebo podlahu, na což se složili hokejisté, nebo zaměstnanci firem.

Musela se vyměnit podlaha, pořídit nový nábytek bez hran, rozkládací lůžka pro rodiče, postýlky pro malé pacienty a další drobnější věci jako nádobí, obrázky, světla nebo hodiny. Před Vánocemi se začali ozývat jednotlivci, ale také firmy, kde se skládali zaměstnanci.  Do Štědrého dne se tak podařilo finální částku vybrat. „Nakonec dali lidé tolik peněz, že jsme se rozhodli udělat větší pokoj rovnou pro dvě děti a doprovod, namísto jednoho. Nejedná se o nadstandardní pokoj, ale klasický, který je bezplatný pro všechny,“ dodává vrchní sestra.

Pokoj vznikal pod taktovkou Simony Hájkové několik týdnů. Letos se jí podařilo opravit už druhý pokoj. Tento je výjimečný tím, že je pro hospitalizované děti a jejich doprovod zdarma. Cílem je tak postupně opravit pokoje na celém oddělení. Z dvaadvaceti z nich má Simona Hájková už čtvrtinu hotovou: „Je to běh na dlouhou trať,“ říká Nej sestra roku, které se také podařily díky sponzorům opravit také tři vyšetřovny pro děti.

Jak pokoj vypadá, se můžete podívat do fotogalerie. 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2014 / 14.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies