Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

V pletení se strhla lavina, děti mají zásoby hřejivého oblečení

Desítky žen se daly na Jihlavsku do pletení a za poslední měsíce pro děti vyrobily stovky čepiček a bačkůrek. Aktuálně poslední se přidali dobrovolníci ze Svazu postižených civilizačních chorob. Přidali se tak do zástupu k těm, kteří zpříjemnili tem nejmenším pacientům pobyt v nemocnici.
 

 
 

Hřejivé oblečení pro ty nejmenší pacienty se musí měnit i několikrát denně: „Vše pereme nejméně na 60 stupňů, proto máme velkou spotřebu,“ vysvětluje vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková. Hodí se jak pletené věci, tak například deky. Pro ty nejmenší pletou často také maminky hospitalizovaných miminek.

Dveře má dětské oddělení otevřené i pro ty, kteří například vyrábějí hračky a chybí jim radost obdarovaných: „Tady si můžou být všichni dárci jistí, že svým výrobkem vykouzlí dětem na tváři úsměv,“ potvrzuje Simona Hájková. Některé hračky zůstávají na oddělení, jiné si berou s sebou děti domů.

Dětem tak v poslední době přinesli ručně vyráběné hračky například z jihlavské firmy Heli Toys. Kromě hraček děti v jihlavské nemocnici těší každý týden zdravotní klaun. Chodí každé úterý a i on se snaží dětem na tváři vykouzlit úsměv. Všem moc děkujeme!

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 16.6.2014 / 16.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies