Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

V jihlavské nemocnici zachraňovali zraněné z technoparty

Na Jihlavsku se konala technoparty, na které se zranilo několik lidí. Po hromadném neštěstí byli pacienti převezeni do jihlavské nemocnice na ošetření. Středeční dopoledne tak byl na urgentním příjmu velký shon. Naštěstí ale jen cvičně.
 

 
 

Urgentní příjem se zaplnil zraněnými, ale také lékaři a zdravotními sestřičkami. Všichni měli jediný úkol. Postarat se o 10 pacientů, kteří se zranili při požáru stanu na technoparty v Henčově u Jihlavy. Lékaři museli ošetřit patnáct středně těžce zraněných, které jim postupně přiváželi záchranáři. Traumaplán se cvičí jednou za dva roky: „Několik sestřiček přišlo, i přestože mají volno, chtěly si vyzkoušet nanečisto hromadné neštěstí, aby byly připraveny,“ říká vrchní sestra urgentního příjmu Hana Hladíková.

Na místo byli povoláni lékaři, zdravotní sestry i sanitáři. Mezi fiktivními pacienty byl i jeden skutečný, který se během cvičení zranil. Naštěstí šlo o lehčí zranění. Traumatologický plán nemocnice procvičil připravenost personálu v případně hromadného neštěstí. Použil se elektronický systém svolávání, do kterého jsou zapojeny desítky lidí. Cvičení na urgentním příjmu trvalo zhruba hodinu a půl.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2014 / 24.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies