Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

V jihlavské nemocnici otevřeli jednodenní chirurgii

Jednodenní chirurgie bez nutnosti hospitalizace se nově otevřela v jihlavské nemocnici. První projekt mezi nemocnicí a soukromým sektorem je nastavený na vzájemné výhodnosti. Sloužit bude především pacientům, kteří podstupují artroskopické výkony.
 

 
 

Jednodenní chirurgie bez nutnosti hospitalizace se nově otevřela v jihlavské nemocnici. První projekt mezi nemocnicí a soukromým sektorem je nastavený na vzájemné výhodnosti. Sloužit bude především pacientům, kteří podstupují artroskopické výkony.

„Sál se bude využívat zhruba dva dny v týdnu z nichž jeden je sobota. Spolupráce nebude mít vliv na provoz nemocnice, prostory v daný čas nevyužíváme,“ říká ředitel nemocnice Lukáš Velev s tím, že jednodenní chirurgie bude sloužit pro výkony, které nelze dělat ambulantně a je k nim potřeba nemocniční zázemí. Pacienti mohou být propuštěni po několika hodinách do domácího ošetřování a dále dochází ke svému lékaři.

Provádění jednodušších výkonů v rámci tzv jednodenní chirurgie je jednoznačným trendem v celém světě.  

Hlavní výhodou je, že pacient nemusí zůstat na hospitalizaci v nemocnici, ale zotaví se v domácím. Pro nemocnici, vedle příjmu z pronájmu, to znamená uvolnění kapacity pro složitější případy. Výkony jednodenní chirurgie se budou v jihlavské nemocnici provádět většinou v pátek a sobotu.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 27.1.2020 / 27.1.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze