Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

V Jihlavě přibývá těhotných cizinek, připravili pro ně proto brožury

V jihlavské porodnici rodí stále více cizinek. Stoupá mimo jiné také počet těhotných žen z vietnamské komunity. Právě pro ně připravili na oddělení brožuru, která jim zodpoví veškeré potřebné otázky. Ženy se tak například dozví kdy jet do porodnice, co si vzít s sebou a napsané mají také všechny důležité kontakty.
 

 
 

„V průměru u nás rodí dvě ženy, které hovoří vietnamsky, měsíčně. To byla pro nás motivace, abychom jim dali veškeré potřebné informace také v jejich rodném jazyce,“ přibližuje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Alena Valová s tím, že ženy se v příručce dozvědí kdy jet do porodnice, co si vzít s sebou pro sebe i pro miminko a veškeré informace o přítomnosti otce u porodu, aby měly dostatek času si vše zařídit. Na dvaceti stránkách nechybí ani kontakty jak do porodnice, tak dětské oddělení.

Brožura byla spolufinancována z prostředků Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí. „První kusy byly již na Pracovišti na podporu integrace cizinců již rozebrány a je o ně velký zájem,“ dodává Alena Valová.

Jihlavská porodnice je v posledních letech stále oblíbenější nejenom u žen z Jihlavska a z celé Vysočiny, na svět zde přivádějí děti i ženy z Prahy, Brna a dalších měst. Pochvalují si přístup, péči a také nově opravené porodní pokoje.

Počet narozených dětí  2013: 1078

Počet narozených dětí  2014: 1183

Počet porodů 2013: 1064

Počet porodů 2014: 1163

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 21.10.2015 / 21.10.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies