Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Týdenní edukační pobyt diabetiků

 

 
 
Týdenní edukační pobyt dětských diabetiků
 

           Poslední týden v srpnu proběhl týdenní edukační pobyt dětských diabetiků pořádaný dětským oddělením a dětskou diabetologickou ambulancí pod  záštitou  Českého klubu rodičů a přátel diabetických dětí.

Jako vhodné prostředí k pobytu byl vybrán Hotel Podlesí, který se nachází v ekologicky nejčistší oblasti České republiky, v samém srdci Českomoravské vrchoviny, 2 km od obce Sněžné u Nového Města na Moravě.

Po celou dobu probíhala intenzivní, celotýdenní odborná edukace dětí. Podrobně byla probrána témata podstaty onemocnění, jeho léčby, akutních i pozdních komplikací, praktický nácvik aplikace inzulínu, používání jednotlivých pomůcek, monitorace stravy, vždy s dohledem odborného personálu formou hry, soutěží a příkladů. Současně měly sestřičky připravené sportovní i kulturní vyžití na celý týden. I při těchto aktivitách se děti naučily, jak reagovat na větší sportovní zátěž, jak si v praxi rozvrhnout stravu, kdy se najíst a především co jíst.

      Společný týdenní pobyt je pro děti velkým přínosem i po psychické stránce. Děti vidí, že nejsou jediní s tímto onemocněním, předají si spousty informací, získají jistotu v situacích, které pro ně byly dříve složité.

         Pobytu se zúčastnilo sedmnáct dětí různých věkových kategorií, kterým se věnovaly tři lékaři

a dvě sestřičky z dětské diabetologické ordinace. Musíme pochválit i instruktory, kteří zcela zdarma pomáhali s přípravou terénních programů – výšlapy, hledání pokladu, stezka odvahy apod.

 Pobyt se vydařil, opálené a šťastné děti vítali odpočinutí rodiče a domů se těšil unavený, ale spokojený dia tým dětského oddělení.

dia tábor

 
Zodpovídá: MUDr. Milan Svojsík
Vytvořeno / změněno: 3.12.2009 / 3.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies