Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Stanice paliativní péče

Paliativní péče zahrnuje péči o nemocné, u nichž již byly vyčerpány možnosti léčit vlastní závažné onemocnění, ale léčba i péče jsou zaměřeny na zmírnění příznaků nemoci.
 

 
 

Stanice paliativní  péče má 15 lůžek a je umístěna v 1. poschodí budovy OGNP

Paliativní péče zahrnuje péči o nemocné, u nichž již byly vyčerpány možnosti léčit vlastní závažné onemocnění, ale léčba i péče jsou zaměřeny na zmírnění příznaků nemoci. Svým charakterem jde o péči  interdisciplinární. Obsahuje přístup bio-psycho-sociálně-spirituální. Rozhodující je pojetí kvality života, a proto se na léčebném plánu podílí i pacient a jeho rodina.

 

Na tento pilotní projekt je poskytována finanční podpora EU a ze státního rozpočtu a dotace je součástí projektu MZ ČR „Podpora paliativní péče – zvýšení dostupnosti zdravotních služeb v oblasti paliativní péče v nemocnicích akutní a následné péče”.


Tým podílející se na práci na pilotním projektu

Paliativní týmO pacienty se stará tým, ve kterém jsou zastoupeni lékaři s erudicí pro paliativní péči a léčbu bolesti, konzultanti v oboru psychologie, onkologie, výživy, tým zdravotních sester a ošetřovatelek, které prošly školením v hospicové péči, dále rehabilitační sestra, klinický farmakolog, psychointerventka, zdravotně sociální pracovnice a duchovní.

 Na oddělení docházejí dobrovolnící a probíhá zde canisterapie.

Pacienti jsou hospitalizováni převážně ve 2-lůžkových pokojích,lůžka jsou oddělena zástěnou a vždy pro 2 pokoje je k dispozici sociální zázemí. Pro doprovázející je u každého lůžka pohodlné polohovací křeslo vhodné i k přenocování. Návštěvy na paliativní stanici jsou neomezené.

Za paliativní péči se oproti péči na ostatních stanicích OGNP připlácí. Poplatek za lůžko a den je 300 kč (pokud má pac. příspěvek na péči tak 250 kč) a zahrnuje:

  • nadstandardní vybavení pokoje - moderní polohovací lůžko s antidekubitní matrací, křeslem
  • televizor,půjčení tabletu, wifi připojení                                                                       
  • zázemí pro doprovázející osoby s posezením a možností občerstvení
  • individuální výběr stravy pro pacienty 
  • nutriční přípravky
  • zdravotní kosmetiku a inkontinenční pomůcky

ceník je k dispozici na stránkách nemocnice:

http://www.nemji.cz/ceniky/ds-1381/p1=3954

 

Objednávání pacientů na tel. číslech:    567157671 a 567157140.

  

Paliativa

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 11.5.2011 / 11.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Oddělení geriatrické a následné péče > Stanice paliativní péče

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies