Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Šátky vydělaly na dvě infuzní pumpy pro děti

Původní přání znělo nákup jedné infuzní pumpy za 25 tisíc korun. Šátkový veletrh v jihlavském City parku předčil očekávání. Prodaly se darované doplňky za více než padesát tisíc korun, proto se mohou pořídit přístroje dva a ještě zbudou peníze na drobnosti do pokojů hospitalizovaných dětí. Navíc přispěl jihlavský City park, takže se výtěžek zvýšil o dvacet tisíc korun
 

 
 

Šátky mohli dávat lidé zhruba dva měsíce na sběrná místa v Rádiu Jihlava v City parku a v jihlavské nemocnici na informačním centru. Sešly se stovky kousků, které doplnily šátky známých osobností. Svůj šátek věnovala Naďa Urbánková, Zora Jandová, herci Horáckého divadla, Bohuš Matuš, Divokej Bill a další. Ve středu 4. listopadu je prodávaly celý den v City parku ve svém volném čase sestřičky dětského oddělení. Celková částka byla 52 350 korun. .

Jakmile se vedení nákupního centra City park dozvědělo, že stále zbylo dost neprodaných kousků, rozhodl se zbytek symbolicky vykoupit a přispět dvaceti tisíci.

„Podporovali jsme Šátkový veletrh od začátku, líbila se nám celá myšlenka. Rozhodli jsme se proto navýšit částku o dvacet tisíc korun a věnovat ji dětskému oddělení jihlavské nemocnice,“ říká manažer jihlavského nákupního centra City park Aleš Navrátil. Konečná částka tedy je 72 350 korun.

„Chceme poděkovat všem, kteří si domů odnesli šátek a tím přispěli na dobrou věc. Tak vysokou sumu jsme nečekali,“ říká vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková s primářem Martinem Zimenem, kteří si samozřejmě odnesli také několik kousků do svého šatníku.

Výtěžek poputuje na dětské oddělení: „Pro malé pacienty pořídíme rovnou dvě infuzní pumpu, které slouží k podávání infuzní léčby,“ dodává primáře Martin Zimen s tím, že konečná částka předčila veškerá očekávání.

Moc děkujeme všem, kteří šátek dali, i těm, kteří je nakoupili. Velký dík patří sestřičkám, které ve svém volnu přišly prodávat šátky. Děkujeme také VIP osobnostem, které neváhaly, a mnohdy se svými kousky šly samy na poštu a odesílaly je pro dobrou věc.  V neposlední řadě chceme poděkovat partnerům, bez kterých by Šátkový veletrh nebyl tak úspěšný a to nákupnímu centru City park, Rádiu Jihlava a Deníku.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 4.11.2015 / 4.11.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies