Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Rekordní noc na Protialkoholní záchytné stanici

Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě zažila jednu z nejnáročnějších nocí. Během dvou podvečerních hodin přijali zaměstnanci pět podnapilých lidí, kteří dělali výtržnosti. Tři z nich byly ženy.
 

 
 

Ve středu 22. července začala náročná noc už v 17 hodin. Za dvě hodiny přijali zaměstnanci Protialkoholní záchytné stanice pět lidí pod vlivem alkoholu, kteří se na veřejnosti dopustili hrubé neslušnosti: „V jednu chvíli u nás střízlivěla také matka s dcerou, ty neuposlechly výzvy policistů. U dalších zachycených šlo o rvačky, agresivitu při ošetření v nemocnici, nebo veřejné pohoršení,“ popisuje vedoucí jihlavské PZS Lukáš Černý.

O uplynulé noci nadýchal nejvíce muž z Humpolce a to 3,17 promile. Lůžka Protialkoholní záchytné stanice byla plně obsazena ve 2:40. Celková kapacita je 9 lůžek.

Letos bylo zatím celkově na PZS v jihlavské nemocnici zachyceno 689 lidí. Loni byl celkový počet 1201. Většinou jde o muže, kteří tvoří 90% klientely, ženy zbylých 10%. V evidenci PZS je i několik „rekordmanů“, kteří zde strávili 25 nocí. Jedna noc zde vyjde na 4 tisíce korun.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 23.7.2020 / 23.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze