Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

První miminko v jihlavském babyboxu

Do babyboxu Nemocnice Jihlava bylo v úterý 20. 9. 2011 v 19:25 h vloženo první dítě v historii provozu tohoto zařízení. Děvčátko, vážící 2 460 g, dostalo jméno Radka. Podle všeho není čerstvě narozené, narodilo se přibližně před dvěma týdny v některé porodnici.
 

 
 

Lékaři dětského oddělení provedli kompletní odběry a vyšetření a konstatovali, že je dítě zdravé. Podle nich bylo o dítě po porodu dobře pečováno (bylo i kojeno). Zároveň byla událost podle platné legislativy okamžitě nahlášena orgánu sociálně-právní ochrany dětí, který rozhodne o dalším osudu holčičky.

 

Jedná se již o 58. dítě vložené do babyboxu na území ČR a zároveň o 36. holčičku. Celkem je v České republice 46 babyboxů, poslední byl otevřen v pondělí v Hradci Králové. Babybox v Jihlavě byl uveden do provozu jako čtrnáctý v České republice na podzim roku 2009. Je umístěn ve spojovací chodbě mezi vstupní halou (tzn. halou, ve které je informační centrum) a ambulantním traktem.

 

Babybox o rozměrech 100 x 60 x 50 cm je vyroben z ocelového plechu. Jeho konstrukce je dvouplášťová s vnitřní izolací. Box je neustále temperován na 28 stupňů Celsia, při otevření dvířek je spuštěno vytápění na 37 stupňů Celsia a větrání.

 

Box je otevíratelný z ulice i z areálu nemocnice. Je zaznamenáváno každé otevření dveří – v okamžiku otevření dvířek z ulice je spuštěn automatický systém a dochází k zapojení zvukového a obrazového spojení s místností stále služby (dětské oddělení). Zálohování elektrické energie je zajištěno zařízením UPS. Elektronika je zálohována další záložní baterií 12V.

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Pysková
Vytvořeno / změněno: 21.9.2011 / 21.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies