Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Protialkoholní záchytná stanice má za sebou rekordní rok

Rekord, ke kterému se nesluší připít, slaví Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě. Loni poskytla azyl historicky nejvyššímu počtu lidí. Na místě strávili noc v průměru čtyři opilci. Čísla také říkají, že za pobyt zaplatí jenom třetina z nich.
 

 
 

„Poslední měsíce přibývalo agresivních opilců a také vzrůstají počty zachycených žen. Loňskou rekordmankou je paní, která u nás strávila 34 nocí,“ říká vedoucí Protialkoholní záchytné stanice Lukáš Černý. Převahu mají stále muži, těch končí v oplechovaných kójích pod dozorem 85 %.

Smutnou statistiku doplňují čísla neplatičů. Noc zde vyjde na čtyři tisíce korun a svůj dluh zaplatí 38 % zachycených. „Obecně lze říci, že skupina těch „starých známých firem“ nám pomalu vymírá a nahrazuje je skupina mladších. Zhruba polovinu těch, kteří u nás končí, víme, že ještě v budoucnu uvidíme,“ dodává Lukáš Černý.

PZS v jihlavské nemocnici je spádovým místem pro Kraj Vysočina, má devět pokojů s celkovou kapacitou jedenáct lidí. Pobyt na PZS vyjde na 4 tisíce korun.

Počty zachycených:

Rok 2022: 1437

Rok 2021: 1277

Rok 2020: 1198

Rok 2019: 1201

Rok 2018: 1162

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 6.1.2023 / 6.1.2023

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies