Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Pracoviště přípravy cytostatik

 

 
 

V červenci 2019 bylo vybudované nové pracoviště vybavené 2 izolátory a vlastní vzduchotechnikou.


Oddělení centrální přípravy cytostatik

 

Cytostatika jsou léčiva používaná v léčbě nádorových onemocnění (při tzv. chemoterapii), některá z nich se pak využívají i u onemocnění s poruchou imunity.

 

Oddělení centrální přípravy cytostatik zabezpečuje v souladu s platnou legislativou individuální přípravu sterilních infúzí a injekcí s obsahem cytostatik pro pacienty onkologického oddělení  (pro léčbu nádorových  onemocnění) a dále pro pacienty neurologie (léčba roztroušené sklerózy) a očního oddělení (lokální léčba některých onemocnění oka). Vlastní příprava probíhá v podtlakovém aseptickém izolátoru s laminárním prouděním. Hlavním přínosem  centrální přípravy je zajištění jakosti podávaných cytostatik pro pacienty (ochrana před mikroorganismy) a ochrana zdravotnického personálu před účinky koncentrovaných cytostatik. Všechny místnosti pracoviště pak splňují požadavky na tzv. čisté prostory a podléhají přísné kontrole. Na tomto oddělení nosí všichni pracovníci speciální oděv a ochranné pomůcky 

Původní pracoviště vybavené 1 izolátorem bylo v provozu v letech 2007 - 2019. Pracoviště bylo v roce 2009 oceněno  2. místem v soutěži kraje Vysočina Bezpečná nemocnice .  

 

V červenci 2019 bylo vybudované nové pracoviště vybavené 2 izolátory a vlastní vzduchotechnikou.


Příprava u izolátoru

Příprava u izolátoru

 
Zodpovídá: Jana Pojerová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2011 / 22.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Logistika > Nemocniční lékárna > Služby

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies