Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Pokoje nejmenších pacientů a jejich maminek zdobí nové obrazy

Nové fotoobrazy na velkých plátnech zpříjemňují prostředí na všech pokojích oddělení šestinedělí a novorozenecké JIP dětského oddělení jihlavské nemocnice. S nápadem přišly zdravotní sestřičky na základě zkušeností s maminkami. Na obrazech jsou uklidňující snímky, které zároveň edukují rodiče v péči o novorozence.
 

 
 

„Myšlenka velkých obrazů na plátně, ve smyslu vše na jednom místě, a viditelné ze všech míst pokoje, mi naskočila při edukaci maminky s dvojčátky na novorozenecké JIP,“ vysvětluje autorka myšlenky Simona Hájková a tím, proč neudělat stěny hezké a zároveň motivující a uklidňující. Znamenalo to zjistit celkové náklady na výrobu, vyřešit otázku financování, oslovit fotografa a  maminku, která pomůže a bude souhlasit nejenom s focením, ale i se stálým zveřejněním fotografií. 

 

To se podařilo a výsledkem je 28 obrazů na lakovaném plátně ve formátu 100 x 80 cm. Cílem myšlenky obrazů je kontakt maminky s novorozencem, vzájemné poznávání se a získávání jistoty v péči o miminko. 

 

„Velký dík mamince s dvojčátky za dlouhé a trpělivé focení, fotografce Veronice Kružíkové za krásné fotografie a focení bez nároku na honorář, tiskárně RAZ DVA TISK za charitativní cenu i výrobu obrazů, a především Kavárně PASEKA, která darovala částku 30 000 korun dětskému oddělení na realizace celého projektu,“ jmenuje primář oddělení Martin Zimen.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

obrobr

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2020 / 15.1.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze