Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Pacienty pomáhají rozpohybovat nové přístroje za miliony

Nové pomocníky pro pacienty po cévních mozkových příhodách a s roztroušenou sklerózou mají na rehabilitačním oddělení jihlavské nemocnice. Přístroje za zhruba dva milióny korun pacientům pomáhají optimalizovat hybnost ochrnutých a spastických horních a dolních končetin.
 

 
 

Zdánlivě jednoduchý úkol má nový přístroj FES (funkční elektrostimulace), který využívají pacienti jak hospitalizovaní, tak ambulantní. Pacientům stimuluje ochrnuté svaly při chůzi a při úchopu ruky. Dobré výsledky jsou zatím především u osob s  centrální parézou:Přístroj využíváme opravdu několikrát denně,“ říká vedoucí fyzioterapeut Jana Ciprušová.

Přístroje na funkční terapii se skládají z přenosného tabletu a elektrostimulačních ortéz, určených pro horní či dolní končetinu.  Přenos probíhá bezdrátově přes bluetooth a intenzita se nastavuje individuálně. „Správné a postupné fyziologické zapojování svalů do pohybového stereotypu chůze vyhodnocuje gyroskop,“ dodává fyzioterapeutka Jana Musilová.

„Po předchozím kineziologickém rozboru a dle priorit pacienta fyzioterapeut navolí, jakou funkci chce podpořit či obnovit,“ popisuje fyzioterapeutka Veronika Neradová. Terapii lze využít i u ležícího pacienta, kdy přístroj simuluje pohyb.

Přístroj pro funkční terapii s motivační zpětnou vazbou vyšel na 1 646 740 Kč bez DPH.

obrobrobr

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2018 / 11.12.2018

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze