Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Pacienti se učili jak nenaletět šmejdům

Pacienti geriatrického oddělení se dozvěděli více o tom, jaké léčky na ně můžou chystat zloději. Dávat pozor si totiž musí nejenom na podomní prodejce a zloděje. Poslední dobou přibylo případů, kdy se zloději vydávají za lékaře, kteří nabízejí zdravotní produkty.
 

 
 

Preventistka jihlavské Městské policie a zástupce Bílého kruhu bezpečí byli v jihlavské nemocnici na oddělení geriatrické a následné péče již potřetí: „Je potřeba pořád dokola opakovat, na co si dávat pozor. Zloději vymýšlejí stále nové triky, jak oběti podvést a vylákat z nich peníze,“ vysvětluje preventistka Městské policie v Jihlavě Květa Klimešová. Kromě prodejců elektřiny, plynu a nádobí přišli zloději s novým trikem: „Vydávají se za zástupce pojišťovny nebo lékaře a prodávají zdravotní pomůcky,“ popisuje Antonín Křoustek z Bílého kruhu bezpečí.

Pacientům dvojice vysvětlila během hodiny i další triky, které zloději používají. Vysvětlili, na co si mají dávat pozor, a rozdali informace s telefonními čísly, na kterých mohou kontaktovat Městskou policii i Bílý kruh bezpečí. Upozornili také na to, že v Jihlavě je podomní prodej zakázaný. Pacienti zhlédli také zhruba dvacetiminutové video, kde byly výpovědi okradených seniorů. „Pevně doufám, že pokud by přišel podvodník za některým z pacientů, kteří si teď vše vyslechli a spolupracovali, odešel by s prázdnou. To by byl pro mě největší úspěch,“ uzavírá Antonín Křoustek. 

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2014 / 10.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies