Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Pacienti mohou v posteli vyjet do Benátek

Být na koncertě Mira Žbirky, vyjet si na výlet do Berlína, nebo se projít po Karlově mostě. To je nově možné v jihlavské nemocnici na některých odděleních. Pacienti, kteří kvůli svému zdravotním stavu nemohou nic z toho zažít na vlastní kůži, se mohou na místa teď přesunout přímo z lůžka a neudělat ani krok. Je to možné díky virtuální realitě, kterou nabízejí dobrovolníci.
 

 
 

Na třílůžkovém pokoji, který se obsazený seniorkami, má jedna z pacientek nasazené brýle, které zakrývají téměř celý obličej. Právě se prochází lesem, kde slyší zpěv ptáků. Další dvě kolegyně chtějí brýle vyzkoušet hned po ní: „Pro pacienty je to vytržení ze všedního dne, kdy tráví čas na lůžku. Obcházíme geriatrické a onkologické oddělení a nabízíme možnost vyzkoušení brýlí virtuální reality,“ popisuje koordinátorka dobrovolníků jihlavské nemocnice Žofie Vojáčková. Pacienti se tak díky brýlím mohou přesunout na Karlštejn, Karlův most, do Florencie, Kutné Hory, na Lipno, nebo na Šumavu.

Novinka vznikla ve spolupráci s ICT úsekem nemocnice. Jak říká náměstek pro informatiku a kybernetickou bezpečnost David Zažímal, propojení moderních technologií a dobrovolnictví je dobrá cesta: „Jsem rád, že jsme se mohli na tomto projektu podílet. Jde o příklad dobré praxe, jak pomocí technologií zpříjemnit pacientům jejich čas strávený v nemocničním prostředí a na chvíli zapomenout na jejich zdravotní problémy. I nadále budeme v podobných aktivitách rádi spolupracovat.“

 

Chcete se také stát naším dobrovolníkem a zpestřit pacientům pobyt v nemocnici? Více informací najdete zde.


Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2022 / 24.8.2022

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies