Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Operace očních víček

 

Blefaroplastika (operace očních víček):

Co je blefaroplastika?

Operační výkon, při kterém odstraňujeme kožní nadbytky v oblasti horních či dolních očních víček způsobené povolováním a stárnutím kůže. Vzhledem k tomu, že se jedná o kosmetický výkon, není proto blefaroplastika hrazena ze zdravotního pojištění (viz. ceník)

Jak se na tento výkon mohu objednat?

Před každou blefaroplastikou je nezbytná konzultace a vyšetření lékařem našeho očního oddělení. Na toto vyšetření je možno se dostavit kdykoliv v ordinačních hodinách všeobecné oční ambulance.

Jak samotný výkon probíhá?

Blefaroplastika se provádí v lokální anestezii, pacient je po celou dobu výkonu při vědomí a může komunikovat s operatérem. Nejprve se stanoví rozsah kožního nadbytku a provede se nákres na kůži. Po odstranění kožního nadbytku dojde k podélnému rozdělení kruhového očního svalu, rozrušení vazivového pouzdra tukových váčků a odstranění nadbytečné tukové tkáně. Poté se k sobě okraje kůže sešijí a jsou překryty sterilním obvazem.

Co dělat po operaci?

Po operaci je třeba přikládat na víčka studené obklady, aby se zamezilo případným otokům a krevním podlitinám. Následující den přijde pacient na kontrolu do naší ambulance, kdy je odstraněno sterilní krytí. Stehy se poté odstraňují zhruba po 7 dnech od operace.


 

 

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Oční oddělení > Informace pro pacienty > Operace očních víček

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies