Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Odběr pupečníkové krve

 

 
 

Při porodu v jihlavské porodnici máte jedinečnou možnost nechat Vašemu dítěti odebrat pupečníkovou krev. Pupečníková krev obsahuje vzácné kmenové buňky, které se v současnosti využívají na léčbu mnohých závažných a život ohrožujících onemocnění. Moderní technologie umožňují uchovávat transplantát připravený z odebrané pupečníkové krve mnohá desetiletí. Připravený transplantát z pupečníkové krve představuje pro Vaše dítě „biologickou pojistku“ na celý život.

 

Pupečníková krev je krev, která po porodu zůstává v cévách placenty a pupečníku. Je velmi bohatá na kmenové buňky. Její výjimečnost spočívá zejména v tom, že obsahuje i takové kmenové buňky, které se již během života netvoří.

 

Pupečníková krev se odebírá bezprostředně po narození dítěte a přestřižení pupečníku (pupeční šňůry). Odběr tedy nemá s dítětem nic společného, v době odběru je dítě již v péči dětského lékaře nebo sestry. Protože jsou placenta a pupečník orgány dítěte, je odběr pupečníkové krve bezbolestný a bezpečný jak pro matku, tak pro dítě.

 

Kmenové buňky získané z pupečníkové krve se v současnosti využívají na léčbu (transplantace) u řady závažných onemocnění, jako jsou získané či dědičné poruchy krvetvorby, lymfomy, nádorové onemocnění orgánů, poruchy imunity, metabolismu a jiné.


Gynekologicko-porodnické oddělení umožňuje odběry pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte.

Smlouvy má uzavřené se dvěma subjekty:

Národní tkáňové centrum a.s. - www.natic.cz

Cord blood center - www.cordbloodcenter.cz


Výroční zpráva 2014

Výroční zpráva 2015

Výroční zpráva 2016

Výroční zpráva 2017

Výroční zpráva 2018

Výroční zpráva 2019

Výroční zpráva 2020

Výroční zpráva 2021

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 24.2.2012 / 24.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Porodnice > Praktické informace > Odběr pupečníkové krve

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies