Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

O víkendu se vyšlapaly desítky tisíc pro děti s diabetem

V sobotu 6. září vyjel už počtvrté peleton cyklistů Na kole dětem Vysočinou. Počasí přálo, sluníčko hřálo a stovky lidí neodradily ani občasné dešťové přeháňky. Z Telče vyrazilo 300 lidí, kteří chtěli něco udělat pro sebe i pro děti. Vybralo se celkem přes šedesát tisíc korun. Část poputuje nemocným dětem do Jihlavy.
 

 
 

Závodem provázel stejně jako přechozí ročníky mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. I letos projel trasu dlouhou 77 kilometrů z Telče do Jihlavy a zpět na náměstí Zachariáše z Hradce, kde bylo slavnostní zakončení. Cestu zvládly všechny věkové kategorie, od dětí po seniory.

Dětské oddělení jihlavské nemocnice si letos připravilo novinku. Všichni si nechali vyrobit stejné dresy s logem oddělení: „Začalo to jako dárek pro kolegy a všem se cyklodres tak líbil, že si ho začali objednávat sami i další kolegové, takže v sobotu nás bylo v modrém dobře poznat,“ usmívá se vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková. 

Část vybraných peněz, které se rozdělily do jihlavské nemocnice, poputuje na rekondiční tábory pro nemocné děti z Vysočiny. Příští léto pomůžou finance dětem s cukrovkou, které jezdí každý rok na týdenní pobyt a učí se tam, jak v běžném životě zvládat onemocnění. Pro jihlavskou nemocnici se z celkem 63 tisíc rozdělilo 35 tisíc korun, z toho 7 tisíc korun věnovalo město Třešť. Už teď je v plánu příští ročník. Proběhnout by měl první zářijový víkend roku 2015.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2014 / 8.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies