Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Nový ultrazvuk zpřesní diagnostiku a zrychlí rozhodování lékařů

Jeden z nejmodernějších ultrazvuků na Vysočině a prakticky celé zemi má nově k dispozici jihlavská nemocnice. Sloužit bude na gynekologickém oddělení nastávajícím maminkám i onkologickým pacientkám. Ultrazvuk je především rychlejší a přesnější než dosavadní přístroje.
 

 
 

„Přístroj je jedinečný v zobrazení malé pánve a dutiny břišní, to znamená v kvalitě sond, které se používají k získání obrazu a v rychlosti matematických operací vytvářejících obrázek, který hodnotíme,“ popisuje největší výhodu nového ultrazvuku lékař Roman Peschout, který si pochvaluje zároveň rychlost a přesnost přístroje. 

Přístroj je vhodný pro jakékoliv ultrazvukové vyšetření. Nejvíce vytížený bude ženami, které mají onkologický problém: „Přístroj zpřesňuje diagnostiku a pomůže nám zrychlit rozhodování, jak dále léčit pacientku, zda se přednostně rozhodnout pro operaci nebo zvolit jinou vhodnější modalitu léčby. Pomocí tohoto přístroje lze také odebírat vzorečky nádorových tkání tak, abychom pacientku co nejméně zatížili a získali co nejlepší diagnostický výsledek,“ vysvětluje gynekolog Roman Peschout. 

Další využití najde u prenatálního vyšetření nastávajících maminek při screeningu vývojových vad. „Ultrazvuk umožňuje například získat trojrozměrný obrázek miminka v reálném čase, takže maminka může vidět dítě v takzvaném 3D obraze,“ říká Roman Peschout s tím, že rodiče mají možnost si po vyšetření také odnést záznam fotografie či vyšetření z ultrazvuku.

Nový ultrazvuk vyšel na dva a půl milionu korun a je součástí Komplexního onkologického centra.


web

Integrovaný operační program

Oblast intervence 3.2 Služby v oblasti veřejného zdraví

Název projektu: „Modernizace a obnova přístrojového vybavení Komplexního onkologického centra Nemocnice Jihlava.“

Registrační číslo projektu: CZ.1.06/3.2.01/14.08958


Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice        

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2015 / 12.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze