Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Nové podložky pomáhají s polohováním pacientů

Péči o seniory usnadňují zdravotníkům nově v jihlavské nemocnici speciální podložky. Sestřičky díky nim snadno zjistí, jak jsou pacienti polohováni. Aktuálně je teď vybavených deset lůžek na geriatrickém oddělení, kde nový systém z rukou českých výrobců testují.
 

 
 

Každá podložka je vybavena mikrosenzory, které monitorují pacienta po dobu celého dne. Například po noční směně tak mohou zdravotníci zkontrolovat, jestli byl pacient po dobu spánku dostatečně polohován: „Našim cílem je především zamezit vzniku případných dekubitů, neboli proleženin,“ říká vrchní sestra geriatrického oddělení Dana Polodnová, kde podložky právě využívají.

Podložka samotná je tenká a umístěna pod matrací. Je zapojená do elektrické sítě a data se přenášejí do počítače na sesternu. „Nepřetržitý dohled zvyšuje bezpečnost pacienta a také zefektivňuje práci zdravotnického personálu,“ doplňuje primářka geriatrického oddělení Eva Balnerová.

Díky podložce se tak mohou u pacientů zjistit nepravidelnosti v srdečním tepu, průtoky krve jednotlivými částmi těla, frekvence dýchání, spánkové cykly, nebo různé typy chvění. Podložky vyrobené jsou v České republice. S nápadem přišli čeští vývojáři, kteří spoluprací s Univerzitou Hradec Králové. Geriatrické oddělení jihlavské nemocnice má 70 lůžek, z toho 5 sociálních. Ročně je na oddělení přijato kolem 550 pacientů.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

obr
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2022 / 6.5.2022

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies