Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Nové infuzní pumpy pomůžou s péčí o Covid pozitivní pacienty

Tři nové přístroje na jednotky intenzivní péče pořídila jihlavská nemocnice. Sloužit budou také pacientům s onemocněním Covid-19. Pořídit se mohly díky sponzorovi.
 

 
 

„Infuzní pumpy slouží například k dávkování léku Ramdesivir,“ popisuje provozně-technický náměstek Alexander Filip. Pumpy jsou u lůžka nemocného a je jimi vedena hadička infuzního setu. Na přístroji zdravotníci nastavují rychlost infúze, neboli objem tekutiny podané za určitý čas. Správně dávkování léčiv i tekutin je u pacientů v intenzivní péči velmi důležité. Přístroje mohla nemocnice pořídit díky daru od VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s. ve výši 143043 korun. „Moc děkujeme, sponzorské peníze využíváme v posledních měsících především na nákup přístrojů pro covidové pacienty,“ doplňuje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev. 

 

„Naše společnost se dlouhodobě snaží pomáhat v regionech, kde provozuje vodovody a kanalizace. Vzhledem k vážnosti situace s epidemií COVID-19 bylo jednoznačné směřovat naši pomoc pacientům a zdravotníkům v krajské nemocnici,“ uvedl ředitel jihlavské divize VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., Bronislav Remeš doplnil, že obdobnou pomoc společnost poskytla i dalším nemocnicím na Vysočině i na jižní Moravě. 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

obr
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2021 / 9.2.2021

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies