Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Neslyšící pacienti se mohou nově spojit s tlumočníkem

Pro neslyšící pacienty máme připravenou novinku. Jihlavská nemocnice je první nemocnicí na Vysočině, kde mohou neslyšící pacienti využít tablet pro spojení s tlumočníkem. Služba by jim měla zjednodušit pobyt v zařízení.
 

 
 

Tablet zapůjčila do jihlavské nemocnice Agentura pro neslyšící. Cílem je, aby měli neslyšící pacienti možnost domluvit se ve znakovém jazyce: „Tlumočník se nachází na jiném místě a spojí se s klientem přes Skype. Služba je dostupná nonstop. Podstatou tedy je přenos znakové řeči pomocí webkamery,“ vysvětluje koordinátor projektu David Trávníček z Agentury pro neslyšící. Pacient se tak může domluvit díky tlumočníkovi s lékařem na všem, co je potřeba. Vysvětlí mu například, která vyšetření ho čekají a zodpoví dotazy. Dopředu lze s tlumočníkem také domluvit čas spojení, například při vizitě. Tlumočník má povinnost mlčenlivosti.

„Na ICT oddělení jihlavské nemocnice je uložen pro tyto potřeby jeden tablet. V praxi to vypadá tak, že pokud máme hospitalizovaného neslyšícího pacienta, domluvíme se s oddělením a za pacientem přijdeme a spojíme ho s tlumočníkem,“ vysvětluje vedoucí ICT oddělení jihlavské nemocnice David Zažímal.

Nemocnice Jihlava je tak bezbariérovou nemocnicí pro neslyšící. Odhad je, že tablet pomůže ročně desítkám pacientů. Projekt obecně prospěšné společnosti Agentury pro neslyšící vznikl díky Adventním koncertům České televize pořádaným v roce 2012.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2014 / 24.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze