Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Nemocnice Jihlava spustila elektronické objednávání

Po ročních přípravách a testování byl dnes v Nemocnici Jihlava za přítomnosti hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka spuštěn systém elektronického objednávání pacientů do vybraných odborných ambulancí. Na projektu e@mbulance, umožňující on-line rezervace, spolupracoval domácí tým s odborníky z Taiwanu.
 

 
 

"Příklad dobré praxe ze zahraničí ideálně zapadl do našich představ o vybudování jednotného regionálního systému pro objednávání pacientů ve všech ambulancích nemocnic kraje. Vedle této aktivity je ve fázi realizace nebo příprav další zhruba desítka IT projektů, které pomohou vyřešit výměnu nemocničních informací a jejich sjednocení v rámci krajského systému zdravotnictví," doplnil informace hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Vedle rezervační stránky http://www.eambulance.cz/ je počínaje 15. červnem 2011 v Nemocnici Jihlava spuštěno také  Kontaktní centrum pro komunikaci s pacientem (tel. 567 157 555 nebo osobní návštěva).

 

Elektronickou možností objednávání do specializovaných ordinací začíná v Nemocnici Jihlava nový způsob práce s pacientem, od kterého si jeho autoři slibují především postupné odbourání nekonečného čekání popř. řízení vytíženosti. "Jako první si on-line systém rezervací vyzkouší desítka odborných ambulancí jihlavské nemocnice. Tento počet se po prázdninách změní, postupně se připojí další a další specializace. V první fázi bude rezervační systém fungovat například pro ortopedickou, chirurgickou či dětskou ambulanci" uvedl ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev.

 

Po první osobní návštěvě u specialisty v odborné ambulanci může pacient požádat o unikátní osobní čtyřmístný PIN kód, který se automaticky stává  spolu s rodným číslem přístupovou kombinací do elektronického systému objednávání. "PIN kód si pacient vyzvedává osobně na kartičce po první návštěvě v Kontaktním centru v přízemí Nemocnice Jihlava" upozorňuje David Zažímal, vedoucí oddělí informačních a komunikačních technologií jihlavské nemocnice. Na internetové stránce http://www.eambulance.cz/ si pacient v systému zvolí zdravotnické zařízení, vybere oddělení popř. konkrétního lékaře a systém mu nabídne volné termíny a časy. Navíc může lékaři zanechat informaci o konkrétních zdravotních problémech nebo o účelu návštěvy.  "Po potvrzení rezervace přijde pacientovi automaticky potvrzovací SMS popř. mail. Tato informace je odesílána ihned po registraci a navíc ještě v den před plánovanou návštěvou ambulance," doplňuje Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu kraje Vysočina.

 

Vzhledem k nutnému souběhu ošetření objednaných i neobjednaných pacientů budou k dispozici pro elektronické objednávání jen vybrané ordinační doby. "Ve zbytku doby budou lékaři s pacienty pracovat tak, jak jsou dosud zvyklí. Vzhledem k tomu, že některé ambulance standardně přijímají i pacienty s akutní potřebou ošetření, jsou objednané časy vždy orientační. Mimořádná ošetření mají vždy přednost," upozorňuje Lukáš Velev, který dodává, že i tak ušetří pacienti mnoho času a očekává se i usnadnění práce zdravotnického personálu.

 

Ikonu eAmbulance s přímým vstupem do systému objednávání najde veřejnost na stránkách Nemocnice Jihlava, kraje Vysočina a s budoucím rozšířením systému dále i na www ostatních krajských nemocnic.

 

Průzkum agentury DEMA potvrdil zájem občanů Vysočiny o novou službu elektronického objednávání. Každý druhý dotázaný občan Vysočiny by objednávání u lékaře pomocí internetu rád praktikoval. Více než polovina dotázaných považuje tuto možnost za dobrý směr rozvoje zdravotních služeb.

Podle informací Českého statistického úřadu umožňovala na sklonku loňského roku elektronické objednávání necelá dvacítka nemocnic v České republice.


Ukázka uživatelského rozhraní http://www.eambulance.cz/

Ukázka informační kartičky se spojením na Call Centrum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázka informační kartičky se spojením na Call Centrum

vizitka

Ukázka informační kartičky se spojením na Call Centrum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více informací:

Václav Jáchim
odbor informatiky
Kraský úřad kraje Vysočina
mail: jachim.v@kr-vysocina.cz


David Zažímal
oddělení informační a komunikačních technologiíá Nemocnice Jihlava
tel.: 567 157 855
mail: zazimald@nemji.cz

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Pysková
Vytvořeno / změněno: 16.6.2011 / 16.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies