Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Nejčastější otázky a odpovědi

 

 
 

Co je to IMRT?

IMRT (Intensity Modulated Radiation Therapy) je moderní ozařovací technika. Umožňuje dodat různou dávku do různých částí ozařovacího plánu a tím přesněji tvarovat ozařované pole tak, aby oblast nádoru dostala co největší ozařovací dávku, zatím co okolní zdravé tkáně a orgány dávku co nejmenší.
IMRT technika vyžaduje více času při přípravě ozařovacího plánu. Využívá se zde nové softwarové vybavení a nové vybavení lineárního urychlovače (užší lamely kolimačního systému, které jsou 5 mm). Dále je tato technika náročnější na přesnost nastavení pacienta při ozařování. Z těchto důvodů se IMRT technika využívá u léčby nádorových onemocnění, u kterých to má významný přínos - to je u těch, kde bývá nádorové ložisko obklopeno citlivými zdravými tkáněmi a orgány a zároveň je nutno ozářit nádorové ložisko velmi vysokou dávkou. Jde především o nádory hlavy a krku a nádory prostaty.

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 23.2.2011 / 23.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Infekční oddělení > Informace pro pacienty > Informace pro pacienty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies