Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Na Dni zdraví si můžete vyzkoušet operovat

Den zdraví bude letos hodně netradiční. V jihlavském obchodním centru Citypark si můžete sednout za ovládací konzoli operačního robota v hodnotě několika desítek milionů korun a přenést se na operační sál. Kuřákům poradíme, jak skončit s jejich zlozvykem, naše laktační poradkyně budou na místě pro maminky. Zájemcům určíme i krevní skupinu. To vše 3. května v jihlavském obchodním centru Citypark.
 

 
 

Prevence je základ a letos jsme se rozhodli Světový den zdraví pojmout netradičně. Zájemci se budou moci podívat na nového operačního robota, který využívají teprve několik měsíců operatéři v jihlavské nemocnici. Lékař díky operačnímu systému Da Vinci XI provádí zákrok z operačního sálu, ale bez kontaktu s tělem pacienta. „Robotická technologie řeší složité a náročné operace z několika vpichů, podobně jako laparoskopie, avšak umožňuje větší rozsah pohybu, je velmi precizní. Studie srovnávající všechny typy operací, od otevřených přes laparoskopické až po roboticky asistované, prokazují výhody robotického přístupu v řadě operací, proto jsou vyhledávané. Rekonvalescence a návrat do běžného života jsou po robotickém zákroku velmi rychlé“ jmenuje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Chirurgická základna má čtyři pohyblivá ramena, která drží chirurgické nástroje a kameru. Ramena se pohybují všemi směry a umožňují 360 ti stupňový pohyb nástroje. Druhou částí robota je ovládací konzole. Třetí a čtvrtou část robotického systému tvoří přístrojová věž a operační stůl. Věž obsahuje nezbytné přístroje a počítačový systém. Stůl je s celým systémem plně synchronizovaný, takže i při zavedení chirurgického nástroje do těla pacienta jím lze pohybovat. To vše budou moci zájemci v Cityparku vidět na vlastní oči, a dokonce si přístroj vyzkoušet.

Na Dni zdraví poradíme kuřákům, jak přestat s jejich zlozvykem. Na místě bude naše laktační poradkyně a nutriční terapeutky poví více o zdravém stravování. Orientačně změříme krevní skupinu a řekneme více o darování kostní dřeně. Pomůžeme řešit problémy s inkontinencí a dekubity. Najdete nás v obchodním centru Citypark ve středu 3. května mezi 10-17 hodinou.


Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

den zdraví

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2023 / 24.4.2023

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies