Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Na Den zdraví zachytili lékaři pacienty s podezřením na rakovinu kůže

Prevence má smysl. Opět to ukázal Den zdraví. V kožní ambulanci odhalili lékaři šest pacientů s patologickým nálezem na kůži. Dalším stovkám lidí se změřil cholesterol, tlak, nebo glykémie.
 

 
 

Den zdraví se uskutečnil opět po půl roce.  Zájemcům se měřil cholesterol u stánku Státního zdravotního ústavu. Bez objednání bylo přístupné mamografické vyšetření, kuřákům se měřil oxid uhličitý v plicích: „Několik lidí se objednalo do naší Poradny na odvykání kouření,“ udává vrchní sestra plicního oddělení Hana Musilová.

Ukázali jsme také, jak si správně mýt ruce a proč je to tak důležité. U stánku VZP měřili tlak a speciální váhou BMI a další hodnoty. Na místě byly nutriční terapeutky jihlavské nemocnice se speciální váhou, která ukázala procento tuku v těle či metabolický věk, na který se cítí Vaše tělo. V kožní ambulanci se lékaři zaměřili na znaménka. Právě tam přišlo přes třicet pacientů na vyšetření, z toho u šesti lékaři odhalili patologický nález na kůži. U dalšího stánku radili zástupci firmy Mölnlycke, Vitapur a Nutricia  s péčí o blízkého v domácím prostředí, konkrétně ohledně dekubitů a hojení chronických ran.

Novinkou byly přednášky, které se konaly ve velké zasedací místnosti. Nejenom studenti se tak dozvěděli více například o prevenci HIV, závislostech nebo diabetu.

Další Den zdraví plánujeme udělat opět za půl roku a to na jaře 2016.

Na fotografie se můžete podívat ve fotogalerii.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice        

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2015 / 3.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies