Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Na COVID-19 testujeme nově samoplátce

Nemocnice Jihlava od úterý 5. května 2020 registraci k testování na onemocnění COVID-19 metodou PCR i samoplátcům. „Vycházíme tak vstříc občanům, kteří potřebují testy nikoli z důvodu vážných zdravotních důvodů, ale například pro náhlá vycestování do zahraničí nebo pro pravidelné dojíždění za prací do ciziny. V praxi to znamená, že test si může nechat v našich nemocnicích udělat každý, kdo se zaregistruje prostřednictvím krajské aplikace a zaplatí částku 2900 Kč,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

K vyšetření na COVID-19 se musí samoplátci na Vysočině objednávat přes webovou stránku https://odbery.kr-vysocina.cz, kde si zájemci vyberou čas a místo odběru a zvolí si způsob platby. Bez předchozí registrace a platby nebude možné test provést. Nemocnice Jihlava nabízí denně vyšetření až patnácti samoplátcům ve vyhrazených hodinách od 13 do 15 hodin. „Potvrzení o výsledku testu bude samoplátcům k dispozici po opětovném přihlášení do zmíněné aplikace, a to do 48 hodin od odběru,“ upozornil Vladimír Novotný.

 

„Nejprve je klientovi na odběrovém stanovišti proveden stěr z nosohltanu.  Následně je vzorek transportován na oddělení OKBMI, kde je vyšetřen v Laboratoři molekulární genetiky metodou RT-PCR. Ta zahrnuje 2 kroky, nejprve je provedena izolace nukleové kyseliny viru, která je v druhém kroku namnožena a detekována pomocí RT-PCR. Celá analýza trvá zhruba 4 hodiny. Testování je prováděno v sériích jedenkrát denně, sedm dní v týdnu,“ říká primářka OKBMI jihlavské nemocnice Helena Skačáni.

 

Mimo stanovené časy a potvrzené objednání není možné odběry samoplátcům provést. Platba testů v hotovosti NENÍ možná. Veškeré instrukce k platbě i potvrzení termínu a času odběru přijdou registrovanému zájemci o testování v SMS a do e-mailu. Podle Vladimíra Novotného kraj i nemocnice evidují zájem o testování samoplátců, kteří museli dosud využívat kapacity nemocnic v Pardubickém, Jihočeském nebo Jihomoravském kraji.

 

 

obr

obr

obrobr
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2020 / 5.5.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze