Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Mateřská škola a školní družina

 

 
 

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Provozní doba: po- pá   8.00-12.00

Mateřská škola je umístěna na dětském oddělení, v 1. patře gynekologicko-porodnického pavilonu. Paní učitelka navštěvuje děti na jednotlivých pokojích a průběžně s nimi pracuje. Většinou se na spolupráci podílejí také rodiče, kteří s malými pacienty v nemocnici pobývají.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Provozní doba: po- pá   8.00-14.00

Školní družinu najdete na dětském oddělení v přízemí gynekologicko-porodnického pavilonu. K dispozici má hernu, kde mohou děti trávit volný čas a během hospitalizace se zabavit. Program je připraven také pro děti, které mají nařízen klidový režim na lůžku. Za těmito pacienty dochází učitelky přímo na pokoj. S dětmi hrají hry, čtou, povídají si, malují. Výrobky dětských pacientů zdobí chodby oddělení. Pokud musí děti v nemocnici zůstat déle, učitelky jim pomáhají plnit školní úkoly a procvičovat učivo.

Škola zajišťuje nabídku kvalitních pomůcek a her rozvíjejících dětskou logiku, motoriku, postřeh, znalosti.  Během školního roku se děti účastní výtvarných soutěží, jsou pro ně pořádány besídky, různá představení, oslavy Dne dětí apod.

Dětským pacientům dělá společnost výchovně-terapeutická loutka Andulka, která je zároveň využívána při realizaci projektu „Nebojte se nemocnice“. Projekt je koncipován pro předškolní děti jihlavských MŠ, probíhá 2x do měsíce a škola se na něm podílí spolu se zdravotníky.

Škola při nemocnici funguje od pondělí do pátku a její motto zní:  „Kdo si hraje, nestoná!“

HernaHernaHerna


HernaHernavýrobky dětívýrobky dětíTerapeutická loutka AndulkaTerapeutická loutka AndulkaTerapeutická loutka AndulkaHerna školní družiny

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 21.7.2014 / 21.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies