Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Maraton pomohl v prevenci rakoviny tlustého střeva

Desítky pacientů si nechaly během 24 hodin udělat preventivní kolonoskopické vyšetření. Zhoubný nádor se u žádného z nich nepotvrdil, ale téměř všichni pacienti měli polypy, které jim lékaři odstranili. Akce pro nespavce tak ukázala, jak důležité je na vyšetření chodit.
 

 
 

Preventivní kolonoskopické vyšetření je určené pacientům starším 55 let, kteří ještě nebyli dosud vyšetřeni. Objednat se museli předem na daný čas a to kvůli předchozímu vyprázdnění, bez kterého není zákrok možný. „Cílili na vytížené pacienty, kteří nemohli na preventivní vyšetření v pracovní době. Teď měli příležitost dorazit třeba o půlnoci,“ popisuje Lenka Pejřimovská z gastroenterologického pracoviště jihlavské nemocnice.

Maraton vyšetření, který odstartoval v pátek 4. prosince úderem sedmé hodiny ráno a skončil v sobotu 5. Prosince o sedmé ranní, neodhalil žádný zhoubný nádor: „Celkem 22 z 36 pacientů měli polypy, které jsme odstranili, což potvrdilo, jak důležité je na vyšetření chodit,“ upozorňuje vedoucí lékařka gastroenterologického pracoviště Marie Tomanová.   

Rakovina tlustého střeva a konečníku se v České republice vyskytuje mimořádně často. Při srovnání s jinými státy je u nás dokonce nejvyšší výskyt tohoto onemocnění. Každý rok je v České republice zhoubný nádor tlustého střeva či konečníku zjištěn asi u 8000 osob a zhruba 4000 pacientů na toto onemocnění v naší zemi každoročně umírá. Preventivní vyšetření tak dokáže zachránit život.

Na preventivní vyšetření se mohou zájemci stále objednávat a to na čísle 567 157 195. Zdravotníci po telefonu pacientům vysvětlí, jak se na vyšetření, které trvá zhruba půl hodiny, připravit. 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

obr

obr
mar
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 7.12.2015 / 7.12.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies