Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Loňský rok ovládli jihlavskou porodnici chlapci

Každá čtvrtá rodička si vybere Jihlavu přesto, že spádově má rodit jinde. Stejně jako předchozí roky pokračuje jihlavská porodnice v trendu, že ji vyhledávají ženy i ze vzdálenějších měst. Vybraly si ji třeba i nastávající maminky z Vrchlabí, Olomouce nebo České Lípy.
 

 
 

Celkově 25 % maminek má trvalé bydliště mimo okres Jihlava. „Uplynulý rok u nás rodilo 1254 maminek a na svět přišlo 1272 dětí. Jsme rádi, že se jsou maminky s naší péčí spokojené a vrací se nejenom z Jihlavska, ale i ze vzdálenějších míst v Česku,“ pochvaluje si primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

 

Loňský ovládli chlapci, kterých přišlo na svět 668, dívek potom 604. Nejtěžší chlapec vážil 5230 g a dívka 4930 g. Loňský rok byl pestrý také na jména: „Chlapci dostali jména jako William, Eliot, Mikeš nebo Kimi, mezi nevšední dívčí jména patřila třeba Enola, Jara, Sia, Lara, nebo Enola,“ jmenuje primář dětského oddělení Martin Zimen a dodává: „Naším přáním je, aby u nás maminky byly i nadále spokojené.“

„Naše porodnice se snaží zprostředkovat příjemný prožitek z porodu nejen při porodu vaginální cestou, ale také při nutnosti provedení císařského řezu. Celkově se nám daří držet počet císařských řezů na nízké úrovni a významně klesají počty provedených nástřihů hráze. Maminky mají k dispozici řadu přírodních metod k usnadnění průběhu porodu a k tišení porodních bolestí,“ říká Petra Herboltová.

Loňský rok přišlo na svět 18 dvojčat, o rok dříve jenom 6. Během uplynulého roku se podařilo opravit na oddělní šestinedělí rodinný pokoj, jehož hlavní výhodou a dominantou je jedno velké lůžko. Porodnice chystá novinky i do letošního roku. Připravuje například dávat každé mamince zdarma jako dárek otisk nohy miminka, který si doma mohou rodiče vložit do rámečku.  

Počet narozených dětí 2022: 1272

Počet porodů 2022: 1254

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 9.1.2023 / 9.1.2023

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies