Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Lidé kolabují z horka

Teploty nad třicet stupňů způsobují lidem potíže. Až 70% ošetřených pacientů, které přivezou do jihlavské nemocnice v těchto hodinách záchranáři, mají problémy kvůli horku. Jedná se přitom o lidi všech věkových kategorií.
 

 
 

Během včerejšího dne přivezli záchranáři do jihlavské nemocnice 24 pacientů, za dnešní dopoledne 13. Zhruba 70 % z nich mělo potíže kvůli vysokým teplotám. Problémy vznikly kvůli vysokému tlaku, nebo dehydrataci.

Přímému slunci by se měli vyhnout lidé, kteří trpí závažnými chorobami srdce a cév a také například diabetici a starší lidé: „Ven by měli vycházet brzy ráno, nebo navečer,“ upřesňuje primář interního oddělení jihlavské nemocnice Jaroslav Točík. Jeho další rada zní, abychom si hlídali dostatečný příjem tekutin a dali si pozor na prudké přechody mezi klimatizovaným a neklimatizovaným místem: „Teplotní rozdíl by neměl být vyšší než 5 stupňů,“ upozorňuje primář Točík.

Lidé by se také měli vyhnout větší zátěži. Poslední dny přitom přibylo na urgentním příjmu jihlavské nemocnice pacientů, kteří se zranili při sportování: „Nejčastěji při volejbalu, tenise, kopané, nebo i rybaření,“ prozrazuje vrchní sestra urgentního příjmu Hana Hladíková. Přibylo také alergických reakcí na seno a pacientů, kteří přišli s klíštětem.

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 10.6.2014 / 10.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze