Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Lékaři zdarma vyšetří znaménka nebo změří cholesterol

Po půl roce se v jihlavské nemocnici opět koná Den zdraví pro veřejnost. Cílem je upozornit, jak je nutné chodit na preventivní prohlídky a zajímat se o své zdraví. Opět se tak bude zdarma měřit cholesterol, tlak, nebo glykémie a lékaři také vyšetří podezřelá znaménka. Předchozí akce odhalily rakoviny kůže i prsu. Prevence má smysl.
 

 
 

Předchozí Dny zdraví byl počet záchytů rekordní. Na mamografu se letos v dubnu odhalila jedna pacientka s patologickým útvarem v prsu a v kožní ambulanci měli lékaři dalších 8 záchytů pacientů s patologickými nálezy na kůži.

I tentokrát se bude zájemcům měřit cholesterol u stánku Státního zdravotního ústavu. Prevence bude zaměřená i na rakovinu prsu, kdy se budete moci podívat na maketu a vyzkoušet si na ní samovyšetření prsou. V tento den bude také bez objednání přístupné mamografické vyšetření. To jediné bude zpoplatněné podle platného ceníku. Pokud ženy splní požadované podmínky na vyšetření, tedy že jsou starší 45 let a na vyšetření jdou po dvou letech, platit nemusí. Žádanku na vyšetření dostanou na místě.

Kuřákům se změří oxid uhličitý v plicích, ukážeme také jak si správně mýt ruce a proč je to tak důležité. U stánku VZP budou měřit tlak a speciální váhou BMI a další hodnoty. Na místě bude také Nutriční poradna Indica se speciální váhou, která ukáže procentu tuku v těle či metabolický věk, na který se cítí Vaše tělo. V kožní ambulanci se lékaři opět zaměří na znaménka. zástupce firmy Hartmann pomůže zájemcům s výběrem správných inkontinenčních pomůcek.

„Preventivní prohlídky mohou zachránit život, protože i když se cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků. To se potvrdilo na předchozích Dnech zdraví, kdy jsme u několika pacientů zachytili nádorové onemocnění kůže,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Jarmila Cmuntová.

Preventivní akce proběhne v modré chodbě jihlavské nemocnice, spojující interní s diagnostickým pavilonem, ve středu 26. listopadu 2014 mezi 9-14 hodinou. Kromě zdravotníků jsou připraveni také pracovníci v lékárně, kteří si pro veřejnost připravili na tento den speciální slevové akce. Těšíme se na Vás!

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice        

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2014 / 18.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze