Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Léčba chrápání

Celon
 

 
 
 

Pacientům je k dispozici moderní zůsob ošetření chrápání a neprůchodnosti nosní přístrojem Celon od firmy Olympus.

Příčinou chrápání je povolení napětí měkkého svalstva v oblasti hltanu ve spánku. Jednou z metod jak tento problem řešit je radiofrekvenční chirurgie. Principem výkonu radiofrekvenční metodou je zpevnění a úbytek hmoty měkkého patra. Podobně hypertrofie tkáně sliznic nosních skořep po ošetření ustupuje.

Ošetření radiofrekvenční metodou přístrojem Celon je drobný chirugický zákrok. Provádí se v lokální anestesii. Nevyžaduje tedy hospitalizaci – provádí se ambulantně.

Dvoupólová vysokofrekvenční indukční elektroda – jehla se zabodne do tkáně. Použití neutrální elektrody na povrchu kůže pacienta není nutné. Do tkáně se aplikuje definované množství energie umožňující postihnout definovaný objem tkáně. Tato se po koagulaci zmenší a zajizví. Výsledkem je menší a pevnější měkké patro. Efekt na prosté chrápání je 70-90%. Pro pacienty s poruchami spánku tento typ výkonu není určen. Efekt na dýchání nosem je 100% při správné indikaci.

Po zákroku má pacient pocit cizího tělesa v ústech, mírný otok a bolest v krku. Bezprostředně po léčbě je chrápání horší, dokud neustoupí otok a tkáň se nezajizví - asi 3 týdny.

Je dobré spát s podloženou hlavou, nevykonávat těžkou fysickou zátěž.

Zákrok se obvykle opakuje jednou až dvakrát opakuje.
 


  
Zodpovídá: MUDr. Jan Čermák
Vytvořeno / změněno: 1.6.2007 / 1.6.2007

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies