Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Koronární JIP

 

 
 

logo

Koronární jednotka

 

Koronární jednotka poskytuje kompletní péči pacientům s akutními formami kardiovaskulárních chorob včetně možnosti umělé plicní ventilace, pravostranné srdeční katetrizace s invazivním měřením hemodynamiky. Jedná se o pacienty s akutním srdečním infarktem, závažnými poruchami srdečního rytmu, šokovými stavy, závažnou hypertenzí, projevy selhávání srdce a hemodynamicky nestabilní plicní embolií.

Koronární jednotka je vybavena špičkovými přístroji, které zahrnují monitorovací systém, přístroje pro umělou plicní ventilaci, defibrilátory (přístroje sloužící k úpravě závažných poruch srdečního rytmu), kontrapulzaci (přístroj pro oběhovou podporu pacienta s akutním srdečním infarktem a nízkým krevním tlakem), transportními monitory a přenosnými ventilačními přístroji umožňujícími trvalé sledování a zajištění pacienta při převozu do katetrizační laboratoře k ošetření akutního srdečního infarktu. Všechna lůžka na koronární jednotce jsou polohovatelná a umožňují tím lepší komfort pacientů a snadnější ošetřovatelskou péči. Akutní péče je zajišťována dvěma erudovanými lékaři a vyškoleným ošetřovatelským týmem, který je specializován v akutní kardiologické péči. Je umístěna v novém pavilonu PUIP.

 

Personální obsazení:

Vedoucí lékař:      MUDr. Petr Šimek            tel.: 567 157 740

Staniční sestra:    Alena Fiantoková              tel.: 567 157 740

 

 

JIP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 26.3.2008 / 13.2.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Interní oddělení > Spektrum péče > Endokrinologická ambulance

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze