Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Jihlavská nemocnice získala cenu díky úsporám

V listopadu uplynulo 25 let od zahájení prvního energeticky úsporného projektu řešeného metodou energetických služeb se zárukou úspor (angl. EPC). Při této příležitosti udělovala Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) tituly Výjimečný EPC projekt, Osobnost EPC a Projekt EPC 2019. Jednu z cen získala i Nemocnice Jihlava.
 

 
 

Za účasti Karla Havlíčka, ministra průmyslu a obchodu, a řady dalších významných hostů, udělila Asociace poskytovatelů energetických služeb tři tituly Výjimečný EPC projekt. Získalo jej Město Písek za spojení EPC a Smart City, Nemocnice Jihlava za příkladný projekt ve zdravotnictví a Siemens elektromotory Mohelnice za projekt s úsporou více než 50 % původních nákladů, navíc v průmyslu, kde si metoda EPC svoji cestu stále hledá. Oba posledně jmenované projekty mají na svém kontě i titul Nejlepší evropský energeticky úsporný projekt roku. 

 

„Nemocnici Jihlava v té době jistě čekala nemalá investice do energetické infrastruktury. Plánovali jsme výměnu kotle a technologie výroby páry. Díky projektu EPC, tedy energetické služby se zárukou, nakonec celou, a ještě mnohem rozsáhlejší změnu provedla firma ENESA. Investici a projekt tedy řídili oborníci na energetiku s cílem dosažení úspory. Projekt garantoval a garantuje roční úsporu na energie, ze které se investice splácí. Dosáhne-li se úspory vyšší, než je garantovaná, rozdělí se zisk rovným dílem mezi nemocnici a firmu. Při trvale rostoucích cenách energií, to dává velký smysl. Že jde úspěšný projekt je zřejmé jak z aktuálního ocenění tak i tím, že projekt získal v roce 2014 prestižní cenu European Energy Service Award,“ říká ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

 

 

O APES

Asociace poskytovatelů energetických služeb ČR je spolek založený v říjnu roku 2010. Nyní sdružuje 25 společností. Posláním APES je aktivně přispívat k dlouhodobému rozvoji energetických služeb, určovat a slaďovat standardy energetických služeb a propagovat energetické služby ve veřejném, ale i soukromém sektoru. Více na www.apes.cz a www.energetickesluzby.com

 

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

obr
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2019 / 12.12.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze