Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Jihlavská nemocnice otevřela unikátní prostory na podporu kojení

Dnes se v jihlavské nemocnici oficiálně otevřela laktační poradna. Specializovanou ambulanci budou moci využít ženy, které chtějí poradit s kojením. K dispozici jim jsou každý den laktační poradkyně. Poradna je unikátní svými prostory. Jedná se o jednu z několika málo ambulancí v zemi, kde je pro maminky jedinečné zázemí. „S kojením má problémy stále více žen, před třiceti lety služba nebyla nutná, dnes spadá do všeobecného komfortu maminek po porodu,“ říká vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Alena Valová.
 

 
 

Poradna sídlí v 6. patře gynekologicko-porodnického pavilonu, přímo u porodnice. Narození dítěte je jedním z nejemotivnějších zážitků v životě ženy a ke komfortu patří také uspokojování potřeb miminka. „Kojení je vcelku věda, takže probíhají správné nácviky a techniky tak, aby bylo kojení efektivní. Tato ambulance slouží k tomu, aby se ženy naučily správně starat o své prsy a aby kojení naprosto uspokojovalo miminko a to bylo v pořádku,“ vysvětluje Alena Valová.

V ambulanci se ženy dozvědí také více o pomůckách. Doporučená doba kojení je minimálně půl roku, ideální doba kojení jsou dva roky, ale odvíjí se podle možností ženy a potřeb dítěte. Maminky se mohou do poradny kdykoli objednat, je otevřená každý všední den. Laktační poradkyně se jim věnuje tak dlouho, dokud se nedosáhne požadovaného výsledku. Hlavní důvod, proč se poradna otevřela, bylo, že neustále přibývá žen, které mají potíže s kojením: „Rozpětí žen, které rodí, je až zhruba pětadvaceti let – od 20 let rodičky do 45 let. Kojení je tedy třeba věnovat více času a to jak po teoretické, tak praktické stránce,“ udává laktační poradkyně Jana Homolová, která se maminkám věnuje.

Na návštěvu poradny se ženy mohou telefonicky objednat a to na číslech 776 708 852, nebo 776 157 594. Návštěva poradny zabere zhruba hodinu a na místě najdou zázemí případně i starší děti, které se mohou v dětském koutku zabavit. Na všechny maminky se těšíme!

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2014 / 17.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies