Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Jihlavská dermatovenerologie ve světě

Ve dnech 6. - 10. října 2010 se ve švédském Göteborgu konal 19. kongres EADV (European Academy of Dermatovenereology), největší vzdělávací akce dermatovenerologů z celého světa. Za kraj Vysočina se jej účastnila MUDr. Zuzana Nevoralová, lékařka kožního oddělení Nemocnice Jihlava.
 

 
 

Kongres je každoročně organizován Evropskou akademií dermatovenerologie. Akademie má na starosti vzdělávání lékařů v řadě oblastí kožního lékařství. Na jednotlivé kožní choroby se specializují tzv. European Task Forces. Letos byly do dvou z těchto „Task Forces“ jmenovány i dvě lékařky z České republiky, a to as. MUDr. Monika Arenbergerová z Prahy do skupiny pro maligní melanom a MUDr. Zuzana Nevoralová do skupiny pro kožní choroby v těhotenství (Task Force for Diseases in Pregnancy ).

„Mým prvním úkolem je vypracovat vzdělávací leták Akné v období těhotenství s dostupností pro ženy z celého světa a dále shromáždit informace o možnostech biologické léčby v těhotenství,“ uvedla lékařka Zuzana Nevoralová, odbornice na akné a kožní melanomy. Na svoje působení ve skupině se velice těší.

 

Dermatovenerologie

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Pysková
Vytvořeno / změněno: 14.10.2010 / 14.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies