Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Interní pavilon čeká další stěhování

V nadcházejících dnech čeká pacienty a zdravotníky další stěhování. Opravy interního pavilonu se přesouvají do posledních dvou lůžkových pater. Jedna z největších oprav v historii jihlavské nemocnice tak postupuje do poslední fáze.
 

 
 

Nyní jsou v interním pavilonu opravená čtyři vrchní patra. V nových podmínkách jsou zdravotníci i pacienti neurologického, onkologického a kožního oddělení. Do nově opraveného patra se teď stěhuje chirurgické oddělení. Nejvyšší opravená část, která slouží jako „přestupní stanice“, teď obydlí kardiologie.

Každé patro prochází kompletní rekonstrukcí a laděné je do různých barev- zelené, hnědé, žluté, další jsou oranžové nebo fialové. Celkově jsou po kompletní rekonstrukci tedy čtyři patra, zedníci se v těchto dnech stěhují do přízemí a prvního patra. A právě přízemí, které je průchozí mezi dvěma pavilony, bude oříšek: „Komplikovaná cesta bude pro všechny, kteří se budou chtít dostat nemocnicí na dům zdraví, nebo na rentgeny. Přes interní pavilon to nepůjde. Cesta bude značená, pevně věřím, že všichni tuto komplikaci zvládneme,“ říká provozně-technický náměstek Alexander Filip.

Stěhování oddělení a ambulancí se dotýká chodu celé nemocnice: „Změn je hodně, jejich souhrn najdou pacienti na našich stránkách www.nemji.cz/rekonstrukce. Kompletně předěláváme také značení, protože víme, že spousta lidí se nedívá na internet, ale změny zjistí až přímo v nemocnici,“ říká ředitel Lukáš Velev. U informačního centra je také denně přítomný člověk, který pomáhá pacientům v orientaci.

Interní pavilon pochází z přelomu 70. -80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel zásadnější rekonstrukcí. Opravy budou probíhat od nejvrchnějších pater směrem dolů. Celková cena rekonstrukce je 372,271.571,- Kč  včetně DPH je placena z rozpočtu Kraje Vysočina. Opravy lůžkové části skončí v říjnu 2018, poté se práce přesunou ještě do suterénu nemocnice.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 

 

obobob
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2017 / 26.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Informace pro pacienty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze