Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

HUT- Test na nakloněné rovině

 

 
 

logo

HUT- Test na nakloněné rovině

Test je indikován v rámci vyšetřování příčiny stavů charakterizovaných náhle vzniklým bezvědomím spojeným s pádem s následným návratem vědomí a úpravou celkového stavu do několika minut. Test je prováděn na speciálním elektricky řízeném  sklopném stole za stálého sledování EKG, krevního tlaku a okysličení těla kyslíkem. Celé vyšetření trvá i s přípravou pacienta cca 45minut.


v  v první fázi dochází k celkovému zklidnění pacienta v horizontální poloze

v  v druhé fázi je pacient sklopen do polohy cca 60 stupňů (nohama dolů, hlavou nahoru) tato fáze trvá 30 minut


 

6Příprava na vyšetření:

4 hodiny před vyšetřením nejíst a nepít

Kontraindikace:

těhotenství

epilepsie

věk - vyšetření se provádí do 70 let


Dle potřeby je možné okamžité navrácení sklopného stolu do původní horizontální polohy. V průběhu naklonění dochází u člověka fyziologicky k zapojení určitých regulačních mechanismů, které vedou ke standardní srdeční reakci s cílem udržení krevního tlaku a oběhu.

V určitých případech dochází k poruše těchto mechanismů, která se projevuje výrazným poklesem krevního tlaku, zpomalení srdeční akce nebo naopak abnormálním zvýšením tepové frekvence či vznikem arytmií. Obtíže se projevují se pocením, nevolností. závratí či pocitem suchosti v ústech.  Všechny tyto projevy jsou zaznamenávány a dokumentovány. Podle mechanismu vzniku poruchy vědomí je potom lékařem doporučena léčba.

 
Zodpovídá: Petr Číhal, Dis.
Vytvořeno / změněno: 25.3.2011 / 28.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Kardiologické oddělení > Vyšetřovací metody > HUT- Test na nakloněné rovině

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies