Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Historie oddělení

 

ORL oddělení jihlavské nemocnice bylo otevřeno v roce 1937. Prvním přednostou byl v letech 1937 – 1955 MUDr Rudolf Michl, odchovanec slavného profesora Ningera. Bylo umístěno v přízemí očního pavilonu staré nemocnice. V roce 1953  bylo v novém dětském pavilonu zřízeno dětské ORL oddělení. Celkový počet lůžek byl tehdy 55. ORL ambulance na tehdy novém Domě zdraví byla součástí oddělení. Do roku 1954 sloužily na oddělení řádové sestry. Po smrti primaře Michla vedl oddělení mezi lety 1955 -1957 jeho zástupce MUDr Vranka, který následně odešel do Chebu. V listopadu 1957 byl jmenován přednostou MUDr. Josef Pleskač. V šedesátých letech oddělení trpělo neustálým stěhováním a rekonstrukcemi. Primař Pleskač v roce 1973 onemocněl tuberkulozou – patrně získanou při opakovaných bronchoskopiích pacientů. V roce 1976 se přednostou stal MUDr Stanislav Sadecký skvělý odborník na ušní chirurgii. Oddělení bylo přestavováno a modernizováno.

V roce 1981 se přednostou stal MUDr. Todor Kelpenčev žák brněnské kliniky.  Rovněž se zabýval převážně otochirurgií. Po roce 1990 převzal oddělení prim.MUDr. Jiří Musil. Oddělení se přestěhovalo do nové nemocnice , rozšířila  se operativa, otevřely se specializované ambulance. Od 1.1.2020 byl primářem oddělení jmenován prim. MUDr. Dvořák 

V současné době má oddělení 22 lůžek, všeobecnou ambulanci a   6 specializovaných ambulancí.  Poskytuje   kompexní péči v oboru.

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Chirurgické obory > Otorinolaryngologické oddělení > Historie oddělení

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies