Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Historie oddělení

 

 
 

Historie Oddělení zobrazovacích metod v jihlavské nemocnici

Historie Oddělení zobrazovacích metod (OZM) v Jihlavské nemocnici je velmi krátká. Oddělení vzniklo na přelomu Června a Července roku 2010, kdy došlo ke sloučení,do té doby, samostatně fungujících oddělení radiodiagnostiky resp. nukleární medicíny, jenž vedl ve funkci přimáře MUDr. Černoch resp. MUDr. Bradáčková. Současným primářem nově vzniklého oddělení OZM se stal MUDr. Neubauer, který dříve působil ve Fakultní nemocnici Brno a do Jihlavské nemocnice tak s sebou přinesl své dlouholeté zkušenosti.


Vyšetřování sofistikovanými přístroji, které využívají rentgenové záření nebo jiné fyzikální vlastnosti, je součástí moderních zobrazovacích metod v lékařství především díky zisku dobré anatomické orientace. Bez nich je současná diagnostika patologických stavů nemyslitelná. Rentgenových, ultrazvukových, CT, SPECT/CT a MR vyšetření využívají různou měrou takřka všechna oddělení Jihlavské nemocnice ke stanovení příčiny a rozsahu postižení onemocnění. Intervenční výkony prováděné za rentgenové, ultrazvukové či CT kontroly mají nejen diagnostický, ale i léčebný význam.


V roce 2010 také začala poměrně nákladná modernizace přístrojového vybavení OZM, do které spadá nákup hybridního přístroje SPECT/CT od firmy Philips, který umožňuje provádět scintigrafická i CT (počítačová tomografie) vyšetření. Dalším přístrojem, který byl pořízen k zobrazování orgánů a různých patologií v lidském těle je Nukleární magnetická rezonance s intenzitou mag. pole 1,5T od firmy GE Healthcare. Čerstvou novinkou je instalace moderního multi-detektorového CT přístroje (Siemens) jenž značně zkracuje dobu vyšetření a přináší nové diagnostické možnosti.


Na oddělení pracuje v současné době devět lékařů, dvacet radiologických asistentů, sedm všeobecných sester a čtyři technicko-hospodářští pracovníci.

FOTO OZM Březen 2011

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Kolektiv OZM :)

 

 

Pro úplnost jsou níže uvedeny "Historie" jednotlivých oddělení (RDG a ONM) před sloučením do Oddělení zobrazovacích metod.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 8.3.2011 / 7.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies