Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

EMG, EP

 

 
 

EMG - elektromyografie

naše neurologické oddělení disponuje novým přístrojem pro EMG diagnostiku. Pomocí EMG se vyšetřuje kompletní spektrum emgnervosvalových chorob, ale i onemocnění periferních nervů. Měří se rychlost vedení vzruchu ve stimulovaném nervu a velikost elektrické odpovědi na stimulaci ve svalu nebo v jiném místě nervu. Nejčastější vyšetřovanou diagnózou je SKT - syndrom karpálního tunelu (utlakový syndrom, který způsobuje postižení či poškození středního nervu - nervus medianus v karpálním tunelu - zápěstí).

Před vyšetřením není nutná žádná speciální příprava. Můžete normálně jíst, pít a užívat běžné léky. Vyšetření se není nutné obávat. Pokud lékař k vyšetření použije snímací kožní elektrody, tak je metoda absolutně nebolestivá. Jehlová elektroda se zavádí do příslušného svalu a zavedení jehlové elektrody do svalu vpichem skoro vůbec nebolí, protože elektrody jsou velmi tenké - tenčí než běžné injekční jehly.

Vyšetření objednává neurolog a je k němu třeba mít doporučení s vyplněnou žádankou.

V roce 2014 získalo naše pracoviště nově i statut regionálního centra spasticity, které poskytuje specializovanou péči pacientům se spasticitou po CMP i v důsledku dalších neurologických onemocnění, včetně možnosti aplikace botulotoxinu a návazné specializované rehabilitace.

Vyšetření provadí MUDr. Jana Zemanová a MUDr. Stanislav Kopecký. Výsledek obdržíte hned po vyšetření. 

 

- neurologické odd. B - tel. č. 567 157 483

ordinační doba: 09.00 - 15.30 hod Po - Pá

lékař: Dr. Zemanová (Po, Út, Pá), Dr. Kopecký (St, Čt)

 

Evokované potenciály

jsou vyšetření sledující aktuální elektrickou aktivitu Vašeho mozku. Vyšetření se používá při podezření na postižení zrakové, sluchové či míšních drah. Typicky se využívá k diagnostice demyelinizačních onemocnění (např. roztroušené sklerózy), mozkových příhod a poškození nervů. Vyšetření navrhuje neurolog či oftalmolog. Při vyšetření jsou Vám na hlavu připevněny snímací elektrody. Připevnění není bolestivé. Po ověření správného kontaktu všech elektrod dostanete za úkol sledovat obrazovku. Lékař přitom na monitoru počítače sleduje, jak na zrakové podněty reaguje Váš mozek. Vyšetření sluchových evokovaných potenciálů (BAEP) probíhá podobně. Místo obrazovky však budete vnímat zvukové signály ze sluchátek. Při somatosenzorickém vyšetření Vám lékař nebo sestra připevní na zápěstí a na kotníky elektrody. Přístroj do nich bude pouštět slabé elektrické impulsy. vepDélka vyšetření je přibližně 30-60 minut. Popis je k dispozici s odstupem, provádí MUDr. Vladislav Cunder.

 

 

- neurologické odd. B - tel. č. 567 157 483

ordinační doba: 13.00 - 15.30 Pá

sestra: Kothbauerová, lékař: Dr. Cunder

 
Zodpovídá: MUDr. Radek Ampapa
Vytvořeno / změněno: 25.2.2011 / 25.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Neurologické oddělení > Spektrum péče > EMG, EP

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies