Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Dočasná kardiostimulace

Dočasná kardiostimulace
 

 
 

logo
Dočasná kardiostimulace

Je léčebná metoda používaná k léčbě akutních stavů u pacientů s pomalou srdeční frekvencí, kdy srdce není schopno zajistit dodávku živin pro všechny orgány a tkáně . V těchto případech je nutno zajistit dostatečnou srdeční frekvenci pomocí elektrických impulzů vyvolávajících srdeční stahy - a to prostřednictvím stimulační elektrody zavedené do pravé srdeční komory.

Dočasná elektroda je ponechána v srdci a stimulace je zapnuta do doby, než se obnoví vlastní dostatečná srdeční frekvence. Dočasný kardiostimulátor má pacient  při sobě, obvykle je připevněn na paži. Vzhledem k citlivosti stimulační elektrody na povytažení s rizikem následné poruchy stimulace je nutné se vyvarovat manipulaci se stimulačním systémem. Změny polohy je proto raději  nutno provádět za asistence sestry. Pokud pomalá srdeční akce trvá, je během hospitalizace nebo v době zohledňující případná přidružená onemocnění implantován trvalý kardiostimulátor.

Postup zavedení je stejný jako u trvalého kardiostimulátoru viz. trvalá  kardiostimulace

dočasná stimulace

 
Zodpovídá: Nemocnice Jihlava
Vytvořeno / změněno: 23.3.2011 / 28.12.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Tématická nabídka > Nechirurgické obory > Kardiologické oddělení > Vyšetřovací metody > Dočasná kardiostimulace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies