Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Díky sponzorovi jsme pořídili nový plicní ventilátor

Nový plicní ventilátor za půl milionu korun pořídila nově jihlavská nemocnice. Přístroj se mohl koupit díky sponzorovi. Celkově za poslední týdny přibyly v zařízení čtyři nové kusy, které pomohou pacientům na jednotkách intenzivní péče a oddělení ARO s dýcháním.
 

 
 

Na plicní ventilátory vyhlásila jihlavská nemocnice veřejnou sbírku a na účtu se za několik týdnů sešly více než dva miliony korun. Nyní se přidala jihlavská firma Kronospan, díky které se pořídil čtvrtý nový přístroj za půl milionu korun. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit právě jihlavskou nemocnici, protože naši pomoc vždy směřujeme jak k našim zaměstnancům, tak i k regionu, ve kterém žijeme a pracujeme. A investice do konkrétního přístroje, který bude zachraňovat životy, pro nás byla jasná volba,“ říká jednatelka Sylva Krechlerová.

Plicní ventilátor slouží na jednotkách intenzivní péče a oddělení ARO. Ročně potřebuje dechovou podporu v jihlavské nemocnici zhruba 300 pacientů: „Plicní ventilátory využijí nejenom pacienti s koronavirem, protože jednou z komplikací onemocnění COVID 19 je zápal plic, který v závažných případech vyžaduje dechovou podporu. Tu potřebují i pacienti s jinými obtíženi, někteří několik hodin, jiní několik dní i týdnů,“ vysvětluje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev s tím, že si velmi váží přístupu společnosti Kronospan: „Jsme rádi, že se firmy i podnikatelé sídlící v regionu snaží nemocnici podporovat. Je to myslím i obraz toho, jak se mění priority společenského prostředí,“ dodává.

„S Nemocnicí Jihlava máme velmi dobré vztahy a chceme být jejím dlouhodobým partnerem. Tato pomoc není posledním projektem. Budeme i nadále spolupracovat, protože si uvědomujeme, že potřebné vybavení je pro zdravotníky i pacienty velmi důležité,“ dodává jednatel firmy Kronospan Martin Dvořáček.

Jihlavská nemocnice má aktuálně k dispozici 24 plicních ventilátorů.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 


Na fotografii jsou z levé strany jednatelé firmy Kronospan Ing. Sylva Krechlerová s Ing. Martinem Dvořáčkem, primář ARO MUDr. Vít Bárta, ředitel jihlavské nemocnice MUDr. Lukáš Velev MHA a vrchní sestra ARO Věra Čermáková.

obr
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2020 / 3.6.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze