Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Diabetologická a retinální poradna

 

 
 


Diabetologická a retinální poradna


- PÁTEK   od  9:00  do 12: 00 dle objednání

- ordinují  MUDr. Simkovičová a MUDr. Žáček

 

 

    


      V této ambulanci jsou vedeni především pacienti se sítnicovými komplikacemi cukrovky – tzv. diabetickou retinopatií. Noví pacienti jsou objednáváni očními lékaři.

  Diabetická retinopatie se dělí na neproliferativní a proliferativní, s nebo bez makulopatie /změny v místě nejostřejšího vidění – žluté skvrně/.

  Dále jsou v této ambulanci sledováni také pacienti s cévními sítnicovými onemocněními – venosními oklusemi.

  Důležitým vyšetřením u pacientů s diabetickou retinopatií či venosní oklusí je FAG – fluorescenční angiografie, kterou provádíme na našem pracovišti. U pacientů s makulopatií je zvláště při progresi onemocnění důležité vyšetření OCT – v tomto případě spolupracujeme s Oční klinikou FN Brno Bohunice.

  Stěžejní léčbou pacientů s diabetickou retinopatií a venosních oklusí je v indikovaných případech laserová léčba – fotokoagulace sítnice / u pokročilé neproliferativní a proliferativní retinopatie či u makulopatie/. Laserovou léčbu provádíme na našem pracovišti. V určitých případech je indikována nitrooční aplikace léků /anti VEGF, steroidy/ nebo operace pars plana vitrektomie. Tyto výkony u nás neprovádíme, pacienty odesíláme na v

 
Zodpovídá: MUDr. Radim Žáček
Vytvořeno / změněno: 29.3.2011 / 29.3.2011

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze