Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Děti připraví nově na operaci medvěd

Jihlavská nemocnice připravila pro nejmenší hospitalizované pacienty novinku. Každý, kdo přijde na odstranění nosních mandlí, dostane do ruky elektronickou knížku s jedinečným průvodcem. Dětem ukáže zázemí nemocnice i operačních sálů dívka Laura spolu s medvědem.
 

 
 

Elektronická knížka je v pořadí již třetím dílem, které v nemocnici vzniklo. Díky aplikaci se děti dozví vše o pobytu v nemocnici. Uvidí cestu na operační sál, jednotlivá vyšetření, nebo dění po operaci. Průvodcem jim je v knížce děvčátko Laura. Pokud děti chtějí, mohou si zapnout i hlas, který jim vše řekne. Audio se natáčelo v rozhlasovém studiu, aby byl zvuk technicky vyladěný.

Děti uvidí průběh hospitalizace i na fotografiích. Pacientem je na nich plyšový medvěd a děti se můžou podívat na vše, co je čeká: „Fotili jsme vyšetření v ambulanci, příchod na pokoj, přejezd na operační sál, i to, co je čeká na pokoji. Místo dítěte jsme vyšetřovali plyšového medvěda, takže jsme u toho i docela pobavili,“ popisuje primář dětského oddělení Martin Zimen přípravy elektronické knížky.

Knížka slouží nejenom pro to, aby se děti dozvěděly více o samotném zákroku, který je čeká. Pokud si v aplikaci kliknou na ozubené kolečko, vždy dostanou informace navíc. Třeba na jakém principu funguje teploměr, nebo co to znamená zvýšená teplota: „Pobyt v nemocnici bývá pro děti i jejich rodiče dlouhý, a proto jsme chtěli, abychom nabídli více než jen informace o pobytu u nás. Díky knížce se mohou i něco přiučit. Aplikace je sice vytvořená především pro děti, ale nudit se u ní nebudou ani rodiče,“ slibuje grafik jihlavské nemocnice Jiří Staněk, který měl na starosti podobu knížky.

Elektronickou knížku dostanou do ruky všechny děti, které míří na operaci nosních mandlí. Jedná se o jeden z nejčastějších plánovaných zákroků, ročně se provede zhruba 200 operací krčních a nosních mandlí.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2014 / 20.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies